رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

راهنمایی تنظیم ایینه دستگاه لیزر

RAHNAMA مهمان

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

مشکل اساسی که هنوز نتونستم اونو حل کنم تنظیم ایینه دستگاه هست یعنی اخرین ایینه که روی محور x بالای لنز قرار دارد

اگه کسی از دوستان روش خاصی میدونه بیزحمت راهنمایی کنه

خود شرکت میگفت طوری باید تنظیم بشه که وقتی لیزر میزنی روی کار نور تیز و نقطه باشه هرکاری میکنم درست نمیشه.

یکی از همکاران میگفت چسبی بزن زیر سر هد باید نقطه لیزر وسط باشه این کار راحته اما نور نقطه تیز نمیشه. و قدرتش ضعیفه....

تا بخوام همینو هم نقطه تیز کنم از تنظیم میره.... نمیدونم مشکل کجاست

ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

:lov:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 ماه بعد...
  • پاسخ 3
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ
محمود نادب مهمان

با سلام

عزیز در مورد تنظیم آینه بالای هد باید بگم ساده ترین راه برای تنظیم اون همونیه که دوستتون گفته از چسب استفاده کنید.و علت نقطه نبودنش اینه که نوک هد هیچ وقت درکانون عدسی شما(لنز)نیست.پس فقط وسط تنظیمش کن.موفق باشید

لینک ارسال

دوست عزیز شما عدسی دستگاهت رو کنترل کن ببین شاید برعکس انداختی.قسمت برامدگی عدسی بالا به سمت بالا باشه.روی نازل دستگاه که محور x هستش چسب بزن،یه پالس لیزر بزن اگه سوراخ بوجود اومده بزرگ بود برو پشت دستگاه و تیوپ رو یکم بچرخون
لینک ارسال

• 6 ماه بعد...

سلام دوست عزیز در مورد تنظیم آینه ها باید به این صورت عمل کنید (کاری که خودم تو تعمیرات انجام میدم)

1 چسب کاغذی 5 سانتی لازم داری

2 یک تکه از چسب کنده و روی دهانه آینه محور g میچسبونی توجه کن روی آینه نچسبونی و اینکه در هر محور یه آینه در همان محور ثابت و یکی دیگه در همان محور متحرک هستش که شما باید روی متحرک بچسبونی

3 حال آینه متحرک به ابتدا محور g برده و یک پالس میزنی که روی چسبت یه سوختگی ایجاد میکنه سپس به انتهای محور g رفته و یه پالس دیگه میزنی تا دوباره یه سوختگی ایجاد بشه اگر هر دو سوختگی روی هم بود که آینه های اون محور تنظیم هست اگر نه با علم انعکاس نور که هممون باهاش آشنا هستیم آینه ثابت همون محور تنظیم کن تا هر دو سوختگی بیاد روی هم قرار بگیره

4 همی کارو برای محور x انجام میدیم و تمام

اما در مورد لیزر سر ناظر

1 باچسبوندن چسب سر ناظر و تنظیم آینه بالایی اون نور در وسط سوراخ ناظر قرار داده بشه

2 همانطور که میدونید باید نقطه کانونی عدسی به دست بیاد مثل موقعی که با یه عدسی تو نور آفتاب روی یه کاغذ بالا پایین میکردیم تا یه نقطه کوچیک بشه و کاغذ آتش میگرفت در اینجا هم باید ناظر بالا پایین بشه تا این نقطه کانونی به دست بیاد

3 از بالا ترین حد ناظر شروع کنید و یک پالس روی جسمی بزنید و این کارو با پایین آوردن کمکم ناظر تکرار کنید هر پالسی که کوچکترین سوراخ ایجاد کرد همون نقطه کانونی هست

4 با تغییر ضخامت جسمی که روی اون کار انجام میشه نقطه کانونی تغییر خواهد کرد و این کار برای اون جسم باید دوباره انجام بشه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.