رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سوالات و مشکلات شما درباره آرت کم (Artcam)

mostafa227 مهمان

ارسال های توصیه شده

:paint:

وقتی دنبال سوالم گشتم دیدم اصلا چنین صفحه ای وجود نداره ، این صفحه رو درست کردم که بتونیم به هم کمک کنیم. خود من هم در خدمت شما هستم.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 23
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

سوال اول:

می خواستم یک تخته نرد برای خودم درست کنم که هر سمتش یکدست از چوب تراشیده شده باشه و اتصال نداشته باشه.(یعنی یک تخته رو با cnc، کف تراشی و کنده کاری کنم) برای جای مهره ها که بصورت 45 درجه باید به فریم وصل بشه هر چی فکر می کنم راهکاری به ذهنم نمیرسه.لطفا راهنمائی کنید

لینک ارسال

با درود - من این کار رو با دو روش انجام دادم یکی اینکه کل سطح رو کف تراش کردم بعد جای مهره را جدا گانه جای خوش چسباندم - دوم اینکه جای مهر ها رو در کف تراشی بصورت پله ایی تراش دادم بعد با یک قلم v-BIT د60درجه اون قسمت را کف تراش کردم . فقط ایرادش اینه که کنج کار گرد در میاد که میشه با مقار صاف کرد .

thumb2_7841536.jpg

لینک ارسال

با درود - من این کار رو با دو روش انجام دادم یکی اینکه کل سطح رو کف تراش کردم بعد جای مهره را جدا گانه جای خوش چسباندم - دوم اینکه جای مهر ها رو در کف تراشی بصورت پله ایی تراش دادم بعد با یک قلم v-BIT د60درجه اون قسمت را کف تراش کردم . فقط ایرادش اینه که کنج کار گرد در میاد که میشه با مقار صاف کرد .

ممنون از پاسختون.من می خوام یه تیکه یاشه و فعلا برای طراحیش با آرتکم راهی به ذهنم نمیرسه نه موقع اجرا.

برای اجرا هم دو روش تو دهنم هست.

1- خشن کاری و سپس نازک کاری و پرداخت با بال نوز 3 میل

2- خشن کاری با ابزار قطر 30 میل - سپس با کشیدن یک خط و 5 شاخه متصل به آن در نرم افزار آرتکم ( مثل شونه ای که 5 تا دندونه داره) برای هر طرف جای مهره ها باز می شود-سپس پرداخت نهائی با بال نوز 3 میل

لطفا نحوه کشیدن

جای مهره ها که بصورت 45 درجه باید به فریم وصل بشه را در آرتکم برام توضیح بدید.

من فریم رو کشیدم و جای مهره ها رو هم دو بعدی طراحی کردم اما نمی تونم سه بعدیش کنم. (راهی به ذهنم نمیرسه).فایل آرتکم ناقص پیوست می باشد.

http://boursebazan.ir/upload/download12259.html

لینک ارسال

با سلام به همه دوستان - دوست عزیز (mostafa227)من منظور شما رو از 45درجه متوجه نشدم . در ضمن لازم نیست که این کار رو بصورت سه بعدی انجام بدید . میشه تو 2مرحله کف تراشی این کار رو انجام داد .من یک عکس براتون گذاشتم امید وارم که متوجه توضیحاتم بشید .

شما یک تخته بدون ترک وکاملا خشک به ابعاد 4*25*50سانتیمتر انتخاب کنید و مرحله 1 رو (داخل عکس )به عمق 3.5 س م با قلم 6 کف تراش کنید سپس مرحله 2 رو با قلم 45درجه یا با همان قلم 6 کف تراش کنید .

http://forum.cnczone.ir/attachment.php?attachmentid=687&stc=1

4.jpg

لینک ارسال

سلام

دوستان سرویس خوابی دارم که نامش به اسم سرویس هندی مشهور شده مشکلی که من با این سرویس دارم اینکه وبیت این کار در چهار دانگه در 40 دقیقه می زنند اما زمانی که من می زنم 2 ساعت می زنم کنترلر دستگاه من رادونیکس هست آیا کنترلر تاٍثیر گذار است .نمی دونم کجای کارم مشکل داره؟

avali.jpg

لینک ارسال

90 درجه زاویه حوبی هست چون هر چقدر زاویه کمتر باشد در عملیات ماشینکاری دونیم بعدی زمان بیشتری باید صرف کرد تا کار زده شود و هر چقدر بیشتر زمان کمتر می شود.

120 درجه هم یه امتحانی بکنید شاید زمان کمتر بشه!

لینک ارسال

سلام

دوستان سرویس خوابی دارم که نامش به اسم سرویس هندی مشهور شده مشکلی که من با این سرویس دارم اینکه وبیت این کار در چهار دانگه در 40 دقیقه می زنند اما زمانی که من می زنم 2 ساعت می زنم کنترلر دستگاه من رادونیکس هست آیا کنترلر تاٍثیر گذار است .نمی دونم کجای کارم مشکل داره؟

[ATTACH]693[/ATTACH]

کنترلر رادونیکس کنترلر خوبی این مشکل ربطی به کنترلر نداره سرعت ورود وخروج ابزار شما مقدار هر پالس عمق براده برداری وسیستم محاسبه برنامه شما بر حسب متر بر دقیقه یا میلیمتر بر ثانیه ومقدار فید برنامه شما در نرم افزار کنترلر شما برای سیستم های فرز سی ان سی سرعت براده برداری متر بر دقیقه است در تراش ددور بر دقیقه واین نکته مهمی است که خیلی از دوستان توجه نمی کنند ومدل های سرویس هندی چون برنامه نویسی بیشتر با سیستم وی بیت نوشته میشود زاویه ابزار هم تاثیر دارد

لینک ارسال

با سلام به همه دوستان - دوست عزیز (mostafa227)من منظور شما رو از 45درجه متوجه نشدم . در ضمن لازم نیست که این کار رو بصورت سه بعدی انجام بدید . میشه تو 2مرحله کف تراشی این کار رو انجام داد .من یک عکس براتون گذاشتم امید وارم که متوجه توضیحاتم بشید .

شما یک تخته بدون ترک وکاملا خشک به ابعاد 4*25*50سانتیمتر انتخاب کنید و مرحله 1 رو (داخل عکس )به عمق 3.5 س م با قلم 6 کف تراش کنید سپس مرحله 2 رو با قلم 45درجه یا با همان قلم 6 کف تراش کنید .

http://forum.cnczone.ir/attachment.php?attachmentid=687&stc=1

ممنون از وقتی که گذاشتید. ببخشید مثل اینکه منظورمو خوب نرسوندم

1- من طراحی اینکارو در ارتکم بلد نیستم. یعنی طرح رو دو بعدی کشیدم.اما نمی تونم سه یعدیش کنم. ( کار با آرتکمو بلدم اما به ذهنم نمیرسه چطور میشه جای مهره ها رو که تو عکس خود شما آبی هست را در برش مقطع با زاویه 45 درجه در بیارم.تو عکس برش مقطغ شما، کنار شماره 2 مشخصه که جای مهره شیب داره و من اینکارو نمی تونم انجام بدم.)

2- این عکسو با چه برنامه ای انجام دادید؟

3- شما میگید همون طرح دو بعدی رو تول پت بدم و نمی خواد سه بعدیش کنم.اما من می خوام سه بعدی اجرا بشه.البته قبلش کف تراشی می کنم

فایل آرتکم من: http://boursebazan.ir/upload/download12259.html

لینک ارسال

سلام

[ATTACH]693[/ATTACH]

به کنترلر ربطی نداره-علت تفاوت:

1- سرعت فید ریت در ارتکم ( قسمت تعریف ابزار)

2- تنظیم استپ اور "step over" (به نظرم برای کارتان روی 60 درصد تنظیم کنید نتیجه بهتر و سریعتری می گیرید)

3- نحوه تول پت سازی ( استفاده از V-bit carving نتیجه بهتری می دهد و زمان کمتری صرف می کند)

4- زاویه ابزار v (که هر چه بیشتر سرعت بیشتر)

5- قطر ابزار V ( که 25 میل شما مناسب کار هست اما 32 میل زمان بسیار کمتری می برد)

6- سرعت نهائی حرکت در خود برنامه رادونیکس (Feed)

مثال من برای کاری یا تنظیم استپ اور از 25 به 50 درصد، زمان رو از 8 ساعت به 2 ساعت کاهش دادم

لینک ارسال

2- این عکسو با چه برنامه ای انجام دادید؟

3- شما میگید همون طرح دو بعدی رو تول پت بدم و نمی خواد سه بعدیش کنم.اما من می خوام سه بعدی اجرا بشه.البته قبلش کف تراشی می کنم

فایل آرتکم من: http://boursebazan.ir/upload/download12259.html

با سلام به همه دوستان -

2 - این نقشه رو با آرت کم کشیدم و با کمی کار در فتو شاپ طراحی شده

3 - خوب شما که قبلش کف تراشی میکنید اون قسمتی که میخواهید 45 درجه بشه رو با قلم v 90درجه کف تراش کنید

لینک ارسال

• 4 ماه بعد...

با سلام و تشکر از سایت خوبتون

من تازه شروع کردم به یاد گیری ارت کم،

از انجایی که هیچ چیزی از اپراتوری سی ان سی نمیدونم، در قسمت toolpaths ارت کم با مشکل مواجه میشم.

امکان دسترسی با دوره های سی ان سی رو ندارم، از دوستان خواهش میکنم اگه منابعی برای یادگیری اپراتوری سی ان سی دارن برای دانلود بذارن. ممنون

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

سلام

من در حین طراحی در آرت کم اشاره گر موس تغییر کرد و امکان انتخاب هیچ ابزار را ندارم در ضمن من مبندی هستم امکان داره جایی دستکاری کرده باشم

لطفا راهنمایی کنید

لینک ارسال

• 4 هفته بعد...

سلام و درود

من به شدت مبتدی هستم و آرتکم را تازه دانلود و نصب کردم

من یک کار ساده از آرتکم میخوام و اون اینکه یک تصویر را بهش بدم و نقاطی را که تیغه باید پیمایش کنه تا این تصویر دو بعدی برش بخورد را در قالب یک فایل بهم بده. فکر کنم با خروجی گرفتن از این نرم افزار در قالب یکی از فرمت های قابل شناسایی برای این نرم افزار بشه این کار را کرد ولی مشکل اینجاست که بلد نیستم ازش خروجی بگیرم. اگه یکی لطف کنه و در حد چند خط منو راهنمایی کنه ممنون میشم. آخه یک سی ان سی دستساز ساختم و نیاز به تست اون دارم. یک سی ان سی بدون هیچ استاندارد خاصی و کاملاً با تکیه به خودم.

لطفاً راهنماییم کنید

لینک ارسال

• 4 ماه بعد...

سلام

من با آرتکم 2008 کار می کنم. جدیدا که ویندوز رو نصب کردم برنامه آرتکم ارور میده موقع باز شدن و چند بار که باز و بسته اش می کنم درست میشه. می خواتم بدون نصب دوباره ویندوز یا آرتکم مشکل رو حل کنم. به نظرتون علت چیه؟ قبلا اینجوری نمیشد.

Artcam.jpg

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...
با سلام به همه دوستان -

2 - این نقشه رو با آرت کم کشیدم و با کمی کار در فتو شاپ طراحی شده

3 - خوب شما که قبلش کف تراشی میکنید اون قسمتی که میخواهید 45 درجه بشه رو با قلم v 90درجه کف تراش کنید

لطفا یک نگاهی به طرح آرتکم من بندازید و تول پدش را اگر امکانش هست برام بگیرید. مشکلم اینه که ابزار وی نمی تونه بغل کار را برداره بدون اینکه به فریم دور اسیب نزنه

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...

سلام به تمامی دوستان و اساتید

یک سوالی همیشه برای من پیش میاد از دوستان خواهشمندم راهنمایی کنند

بهترین سرعت اسپیندل برای برشکاری چقدر باید باشه و برای حکاکی چقدر باشه

لینک ارسال

G-Code Mach3 post مشکل

سلام ببخشید میخواستم بدونم کسی یک فایل پست پراسس آرت کم برای برد ماچ تری داره یا نه اصلا نمیدونم چرا جی کد رو تو ماچ تری بد نشون میده یا اصلا نمیاره هرچی گشتم پیدا نکردم کمکم کنید فوق العاده ممنون میشم

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 3 سال بعد...

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.