رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

بین hsd 4.2 kw و arel 4kw کدوم بهتره

ariayi مهمان

ارسال های توصیه شده

باسلام

من یک اسپیندل موتور arel 2kw داشتم که سوخت.

الان می خوام یکی دیگه تهیه کنم ، بین hsd 4.2 kw و arel 4kw کدوم بهتره؟

کارم خدماتی نیست و دستگاه هفته ای 3-4 بار روشن میشه و حد اکثر 6-5 ساعت روشن می مونه و برش چوبهای سخت و لمینیت ، تفلون ، کامپوزیت و حکاکی انجام میده.

قیمت بلبرینگای hsd یک ملیون هشت صد هست و قیمت بلبرینگ arel شصت هزار تومان.

بلبرینگ HSD چقدر عمر میکند؟

در ضمن اینورتر من آلفا 4.5 هست، جوابه HSD میده؟

صدای ارلم خیلی زیاده:cry:.

آیا HSD ارزششو داره که حدود 3 تومن هزینه کنیم:q:؟

با تشکر.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 21
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

شکی در این نیست که hsd اصل بهتره (اصل ایتالیا باشه ها)

اسپیندل موتور های چینی با مارک hsd با یک پسوند و پیشوند هستند که به مردم قالب میکنن

اما cnc که یک وسیله شخصی و لوکس یا تزئینی نیست

پس باید حساب سود و زیانشو بکنی

کسی تو خیابون با ماشین 200 میلیونی مسافر کشی نمیکنه اما اگه بصرفه چرا که نکنه مثله تاکسی های فرودگاه

برای مصارف سبک برندهای پایینتر از آرل هم مناسبند

اما برای مصرف مداوم اگه مفت هم باشه به تعطیلی آیندش نمیصرفه (دستگاهی که پیک کار بکنه معمولا میتونه تو چند روز پول یه اسپیندل رو در بیاره پس نمیصرفه کم بزاری براش که بعدا بخوابه)

البته صدای زیاد معمولا مربوط به موتور نیست بلکه صدای پروانه هست که مستقیما به شفت موتور وصله که میشه یه کاریش کرد و چاره داره !!!

من ترتیب صدای چندتاشو دادم

ضمنا خود hsd هم معمولا بعضی از محصولاتشو به دو صورت بالبرینگ سرامیکی و فولادی عرضه میکنه تا نیاز های متفاوت را پوشش بده پس توجه به این نکته هم مهمه (در تفاوت قیمت ها و عمر)

آرل شما چقدر کار کرد؟

علت خرابیش چی بود ؟

در مورد اینورتر هم اینکه بستگی به توان داره و اگر شما یه موتور با همان توان قبلی بزارید چندان تفاوتی نمیکنه

لینک ارسال

با سلام

1 سال کار کرد.

6 ماه بالبرینگشرو عوض کردم.

کار گیرش رو دنده به دنده بستن مهره و پیچش خورده شده ، چون کار گیر مستقیما خود روتور نمیشه کاریش کرد تعوضم نمیشه، تو ایرانم دستگاهی نیست که تراشکاریش کرد و سپس دقیقا بالانسش کرد اگر هم بشه و یا روتورو از ترکیه بیارن همون قیمت موتور تموم میشه.

میخوام یه چیز عمری بگیرم که اذییتم نکنه.

از کجا دقیقا hsd اصل رو تشخیص بدم؟

روشون یه کدی حک شده به اون اطمینان کنم؟

در ضمن چوبی که استفاده میکنیم سخت و خاص هست و میشه گفت تلفیقی از چوب و آلمینیوم هست ، به خاطر این مساله من نظرم روی hsd هست که 24000 دور بودنش کارو بهتر برش میده.

لینک ارسال

اگه جنستان سخت هست و کارتان برش پس 4kw مناسب نیست

البته بشرط ابزار درجه 1 جواب میده

اما پیشنهادم اینه که شما 6 یا 7 کیلو وات تهیه نمایید

دور زیاد مثلا 24000 اصلا مهم نیست

این اشتباه من در اوایل بود که فکر میکردم دور زیاد یعنی کیفیت

هر ابزاری دور مناسب خودشو داره که تو ابزارهای اصل روشون نوشته میشه و برای سایر ابزارها میتوانید به تجربه تعیین کنید

در مورد سرعت به پارامترهای s1 , s6 اسپیندل هم توجه داشته باشید که حداکثر قدرت موتور در رنج چه سرعتی هست

با سرعت دوران متناسب با متریال و ابزار و فیدریت عمر اسپیندلتان را افزایش میدهید

شکی در بهتر بودن بالبرینگ سرامیکی نیست اما اگر کار مداوم ندارید و میتوانید به اسپیندل استراحت خنک شدن بدهید فلزی هم مناسب هست

مزیت سرامیک فقط در تحمل دمای زیا هست

لینک ارسال

البته صدای زیاد معمولا مربوط به موتور نیست بلکه صدای پروانه هست که مستقیما به شفت موتور وصله که میشه یه کاریش کرد و چاره داره !!!

با سلام به shifu عزيز - من هم مشكل صداي زياد اسپيندل دارم . اسپييندل من فن سرخود هست و بهم پيشنهاد شده كه از فن 12 ولت استفاده كنم . ميخاستم نظر تونو در اين مورد بدونم . متشكرم .

لینک ارسال

با سلام به shifu عزيز - من هم مشكل صداي زياد اسپيندل دارم . اسپييندل من فن سرخود هست و بهم پيشنهاد شده كه از فن 12 ولت استفاده كنم . ميخاستم نظر تونو در اين مورد بدونم . متشكرم .

سلام

اگر میتونید یه عکس از اسپیندلتان بگذارید تا بهتر بتونم توضیح بدم

لینک ارسال

سلام نظرتون راجبه hsd) MT1073-120-ER25-380V-DX-18/24000-3KW S1) چیه؟

از کجا متوجه بشم اصل؟

اگر دغدغه صدا دارید که این مدل هم بنظرم فنش مستقیم به موتور وصله

درمورد متریال سخت 3 کیلووات کم هست مگر اینکه استپ داون و فیدریت رو کم کنید

و این یعنی زمان کار بیشتر

و مصرف برق بیستر

و استهلاک بیشتر

و راندمان پایین

یه مطلبی هم که هست در مورد اسپیندلهای hsd اینه که هرچه توان رو بالا برده کسینوس فی را کاهش داده که این یعنی مدلهای قویتر بازدهی و ضریب قدرت بهتری دارند ( به اصطلاح کم مصرفترند )

یه علت کسینوس فی پایین اسپیندلهای کم توان هم اینه که چون معمولا فشار زیادی روشون میارن و داغ میشن نسوزن (البته به طراحی موتور ربط داره و خودمم اطلاع کاملی تا الان از عوامل تعیین کننده این کمیت ندارم )

در مورد اصالت هم اگر خیلی جدی هستید با سایت سازنده مکاتبه کنید http://www.hsdusa.com

اگر نتایج خوبی گرفتید به ماهم بگید

لینک ارسال

با سلام

همیشه در برش کاری استپ داون را در3-4مرحله انجام می دهیم که استهلاک ابزار کمتر بشه،من از ابزار های تمام دیاموند استفاده میکنم که قیمت بالایی دارند و این که زمان کار بیشتر انجام میشود شکی نیست اما دستگاه اصتهلاک زییادی را تحمل نمیکند بلکه ابزار آسیب می بیند با توجه به سختتی قطعه کار.

در نظر گرفتن قدرت مکانیک و سرو موتور های دستگاه نیز در سرعت استپ دون و فیدریت تاثیر زیادی دارند.

در رابطه با اسپندل hsd که نوعی سیستم Bimetal درون آنها تعبیه شده است ،باعث فعال شدن آلارم در کنترولر میشود که نشان دهنده حرارت بالای اسپیندل می باشد که این مکانیزم عمر بالبرینگ و سیم پیچ را زیاد میکند.

روی دستگاه کدی رو حک کردن که اگر کد رو در سایت ثبت کنید شرکت دستگاه رو تایید می کند.

با تشکر

لینک ارسال

سلام

ميشه بگيد چطوري؟

لینک ارسال

با سلام میشه در مورد پایید اوردن صدای اسپیندل آرل بیشتر توصیح بدید؟

لینک ارسال

خوب چند روش وجود داره که راحترینش را عرض میکنم

اول چند تکه هیت سینک (پروفیل صفحه دار آلومنیومی) تهیه کنید و با چسب سیلیکونی مخصوص به بدنه اسپیندل بچسبانید.

تا اینجا برای همه یکسان هست

حال نوبت به فن میرسد

ابتدا تشریف میبرید بازار و فن 220 ولتی را جستجو میکنید که به ابعاد مقطع اسپیندل شما یا اپسیلونی بزرگتر باشد (کوچکتر نباشد)

منظورم همان فنهای اکثرا مشکی هست که شبیه ماله کامپیوتر هست و روی کیسهای صنعتی میبندند (روی کیس cnc تان هم احتمالا باشه)

اما نکته مهم و متفاوت:

دوتا از فنها را کیپ پشت سر هم میبندید (مثه موتور جت) و به برق میزنید (اتصال برق موازی باشد و یهو سری نبندید ها) اگر بادش بیشتر از تکی بود دو یا سه تایی میبندید اما اگر کمتر شد یا فرقی نکرد همان یه دونه را

جوابگویی این روش در فنهای مختلف متفاوت است و باید اختصاصا چک شود و کاملا به شکل بستگی دارد

فن اصلی و درپوشش را در میاورید

حال بستگی به هنر شما و شکل اسپیندل و فن دارد که چگونه سر همشان کنید (خودتان که طراحید دیگه)

از فشار کم باد نترسید چون:

1) با هیت سینکها سطح تماس بیشتر شده

2) چون هنگام خاموشی اسپیندل فن هنوز روشن است پس کفاره سرعت کم را میپردازد

من که اینکار را کردم از قبل بهتر خنک میکنه و تقریبا سایلنت شده

تذکر: از فن 12 یا 24 ولت استفاده نکنید

البته یه کاری هم هست که میشه روی فن خود اسپیندل انجام داد که تئوریش را میدونم اما تست نکردم که یکم مفصلتر هست

بعد از اینکه خودم تست کردم میگم

لینک ارسال

اقای shifu واقعا مطلب مهم و کاربردیه

فقط چون من زیاد وارد نیستم می خواستم اگه امکانش هست با یه عکسی چیزی واضجتر برام توضیح بدید خیلی ممنون میشم.

لینک ارسال

با سلام

مدل MT1073 - Y6162Y0014.

حدود سه میلیون پانصد با آچار و کولت اعلا.

مدل های قاچاق hsd تو بازار خیلی زیاد شده و با قیمت پایین،اما اگر قصد خرید رو دارید فروشنده باید حتما یک سال گارانتی رو کتبا بده حتی بالبرینگ هاشرو.

با تشکر

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

ادامه بحث کاهش صدا را چون با اسم این تاپیک مرتبط نبود در تاپیک زیر ادامه دادم

http://forum.cnczone.ir/showthread.php?557-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B3%D9%86%D8%AF%D9%84-%D9%87%D9%88%D8%A7-%D8%AE%D9%86%DA%A9&p=1609#post1609

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...
با سلام

مدل MT1073 - Y6162Y0014.

حدود سه میلیون پانصد با آچار و کولت اعلا.

مدل های قاچاق hsd تو بازار خیلی زیاد شده و با قیمت پایین،اما اگر قصد خرید رو دارید فروشنده باید حتما یک سال گارانتی رو کتبا بده حتی بالبرینگ هاشرو.

با تشکر

سلام

می شه بفرمایید از کجا بفهمیم اصله و بعد اینکه از کجا خریدید؟

آیا یک اینورتر تک فاز هم می تونه این اسپیندل راه اندازی کنه و قدرت اینورتر چقدر باید باشه؟

ممنون

لینک ارسال

استعلام از سایت سازنده;

کافی یه ایمیل به سایت اچ اس دی بزنید و درخواست کنید که نماینده رسمیشون رو توی ایران به شما معرفی کنند.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.