رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

برش ليزري(mdf ) بضخامت 16 م م

زرین چوب مهمان

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 20
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بله لیزر های بالای 200 وات کربن برای این مورد مناسب هستند.

قالبسازها معمولاً از لیزر های 400 وات استفاده می کنند.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بله لیزر های بالای 200 وات کربن برای این مورد مناسب هستند.

قالبسازها معمولاً از لیزر های 400 وات استفاده می کنند.

سلام دوست عزيز

از پاسختون ممنون

ميخواستم ببينم كه به هنگام برش چوب ميزان سوختگي وعمق سوختگي در طرفين برش چقدر هست وآيا در امتداد برش (عمق ) برش كاملا عمودي هست

لینک ارسال

یکی از مشکلات شایع دستگاه های برش این مدلی مثل واتر جت و لیزر همینه.

هر چقدر ضخامت متریال بیشتر بشه احتمال خطا در عمق برش بیشتر خواهد بود. یه موقع می خواستم پلکسی 20 میل رو ببرم 8 ساعت وقت گذاشتم آخرش هم با چشم درد نتونستم یه نتیجه عاری از عیب بگیرم.(هر طرف رو که ردیف کنی یه طرف دیگه میلنگه)

البته این مقدار خیلی کمه ولی خوب این مشکل وجود داره.

در رابطه با میزان سوختگی: هر چقدر وات دستگاه بیشتر باشه میزان سوختگی کمتره. البته دانسیته ام دی اف ها هم بی تأثیر نیست و شما باید روی ام دی اف های مختلف با قدرتهای مختلف تست بزنید.

لینک ارسال

یکی از مشکلات شایع دستگاه های برش این مدلی مثل واتر جت و لیزر همینه.

هر چقدر ضخامت متریال بیشتر بشه احتمال خطا در عمق برش بیشتر خواهد بود. یه موقع می خواستم پلکسی 20 میل رو ببرم 8 ساعت وقت گذاشتم آخرش هم با چشم درد نتونستم یه نتیجه عاری از عیب بگیرم.(هر طرف رو که ردیف کنی یه طرف دیگه میلنگه)

البته این مقدار خیلی کمه ولی خوب این مشکل وجود داره.

در رابطه با میزان سوختگی: هر چقدر وات دستگاه بیشتر باشه میزان سوختگی کمتره. البته دانسیته ام دی اف ها هم بی تأثیر نیست و شما باید روی ام دی اف های مختلف با قدرتهای مختلف تست بزنید.

با سلام

من در خواستمو اينطوري مطرح ميكنم كه

1 - يك دستگاه ليزر برشي ميخوام بابعاد 3700 م م در 2200 م م

2 - توان برش ام دي اف 16 م م رو داشته باشه

3 - و ايا ميتونم بجاي پانل بر ازش استفاده كنم

4 - كيفيت لبه هاي برش هم خوب باشه

لینک ارسال

من دقیقاً میدونم می خوای چکار کنی، خودم هم بهش فکر کردم. کلی هم تحقیق کردم ولی جواب نمی ده به دلایل زیر:

1- دستگاه با این سایز استهلاک بالایی داره و همینطور دیگه از سیستم تسمه نمیشه استفاده کرد در نتیجه دستگاه هزینه ساخت بالایی هم داره.

2-دستگاهی با این توان برشی برای چشم اپراتور بسیار خطرناکه و همینطور از بابت خدمات پس از فروش بسیار با مشکل روبرو خواهی بود. جدا از هزینه بالای تیوب لیزر

3-بجای پانل بر هم نه نمی تونی استفاده کنی چون لبه ها کاملا می سوزند و دستگاه لبه چسبون (Edge Banding) هم نمی تونه روش کار کنه مگر اینکه لبه چسبونتون پیش فرز (Premilling) داشته باشه.

4- همیشه یه شیب توی برشهات خواهی داشت.

شما با هزینه دستگاه لیزر توان بالا می تونی یه سی ان سی فرز و یه سی ان سی پانل بر تهیه کنی.

لیزر توان بالا بیشتر بدرد قالبسازها می خوره تا دوستانی که توی حوزه ام دی اف فعالیت می کنند.

لینک ارسال

با یکی از دوستان یک سری ارسال نظر در این رابطه داشتیم، بد ندیدم این مطالب در خود تالار عنوان بشه شاید دوستان دیگر نظراتی متفاوت داشته باشند.

حدود دو سالي هست تو فكر اين هستم كه بجاي پانل بر كه فضاي زيادي اشغال ميكنه اگه بشه عمليات برش رو با ليزر انجام داد خيلي خوب ميشد .با چند نفري كه سازنده ليزر بودند مشورت كردم و سر جمع به مشكلاتي كه شما فرموديد رسيدم ولي از انجايي كه ميدونم كار نشد نداره هنوز پيگير اين موضوع هستم .بايك نفر كه بيشتر از همه پا كار اين موضوعه و در ضمن سازنده خوبي هم هست قرار مشارك ساخت گذاشتيم . بگفته ايشان امكان ساخت هست وباصرفه است .حالا چند سوال

1 - اگه بحث سوختگي لبه ها رو فعلا نديد بگريم آيا سرعت كار در ليزر بيشتره يا پانل بر ؟

2 - با اين گروني فضاي كارگاهي آيا وجود ليزر با اين ابعاد بجاي پانل بر با اون بزرگي مقرون بصرفه نيست ؟

3 - با اين گروني مصالح دور ريز در ليزر كمتر از پانل بر هست آيا اين موضوع - توليد ليزر رو توجيح نميكنه ؟

حالا كه با شما كه دستي بر كار داريد آشنا شدم دوست دارم نظرات فني شمارو بدونم اگه ممكنه

جواب:

1- مسلم است که پانل بر سرعت خیلی بیشتری داره ولی حلال بری نمی تونه انجام بده، از این نظر لیزر الویت داره.

2- خیلی فرقی نمی کنه:

- پانل بر در حالت بیکار حجم کمتری داره ولی هنگام کار فضایی دو برابر رو نیاز داره

- لیزر فضایی ثابت رو اشغال می کنه ولی همیشه همین فضا رو نیاز داره چه در هنگام کار و چه در موقع بیکاری

3- تقریباً هزینه دور ریزهای پانل بر با هزینه مصرف لیزر برابری میکنه

با همه این اوصاف باز هم نظرم به سی ان سی فرز هست ولی اگر اینقدر مصمم هستی، نمایشگاه الکامپ نزدیکه فکر میکنم توی مهر ماه باشه. دو سال پیش که من رفتم خیلی شرکت فعال در زمینه لیزر حضور داشتند. یه سر بزنی شاید بتونی دستگاهی نزدیک به این کار رو ببینی تا قبل از ساخت نمونه کارش رو ببینی.

لینک ارسال

با تشكر از راهنمايي تون

تو سی ان سی فرز - برش يك ورق كامل كه شايد شامل 20 قطعه باشه چه جوري انجام ميشه و چه جوري اين قطعه ها رو ميز مهار ميشه در ضمن تو هر برش صفحه زير قطعه كار خراب ميشه .

اينجوري كه مقرون بصرفه نيست .

وقتی تعداد قطعه کارها در یک ورق زیادند و همینطور کوچک با استفاده از نرم افزار آرتکم شما می توانید در کنار هر قطعه کار به راحتی یک پل (اتصال) قرار دهید تا قطعه هنگام برش جدانشه.

یک روش دیگه هم استفاده از وکیوم برای میزتون هست و در رابطه با صفحه زیر قطعه هم از ام دی اف های زیر پالتی که خیلی ارزون هستند استفاده کن.

پس از لحاظ مقرون به صرفه بودن این مورد مرتفع می گردد.

در ضمن استفاده از لیزر توان بالا برای کاربر مخاطراتی به همراه خواهد داشت که در مبحثی جداگانه در این مورد بحث شده است.

البته کار کردن با دستگاه لیزر به مراتب آسان تر است و شخص بنده یکی از طرفداران پر و پا قرص این تکنولوژی هستم ولی با توجه به شرایط امروز باید از همه لحاظ خیالتون جمع باشه تا یک دستگاه جدید رو برای کاری روتین انتخاب کنید.

لینک ارسال

وقتی تعداد قطعه کارها در یک ورق زیادند و همینطور کوچک با استفاده از نرم افزار آرتکم شما می توانید در کنار هر قطعه کار به راحتی یک پل (اتصال) قرار دهید تا قطعه هنگام برش جدانشه.

یک روش دیگه هم استفاده از وکیوم برای میزتون هست و در رابطه با صفحه زیر قطعه هم از ام دی اف های زیر پالتی که خیلی ارزون هستند استفاده کن.

پس از لحاظ مقرون به صرفه بودن این مورد مرتفع می گردد.

در ضمن استفاده از لیزر توان بالا برای کاربر مخاطراتی به همراه خواهد داشت که در مبحثی جداگانه در این مورد بحث شده است.

البته کار کردن با دستگاه لیزر به مراتب آسان تر است و شخص بنده یکی از طرفداران پر و پا قرص این تکنولوژی هستم ولی با توجه به شرایط امروز باید از همه لحاظ خیالتون جمع باشه تا یک دستگاه جدید رو برای کاری روتین انتخاب کنید.

من با اين نظر شما موافق نيستم كه موافق سی ان سی فرز هستيد . چرا كه ميز وكيوم براي برش كاري اصلا مناسب نيست چون ميز كار خراب ميشه و وقتي كه از زير پالتي روي ميز وكيوم استفاده ميشه قدرت وكيوم كم ميشه و قطعات كوچيك در اثر فشار قلم برش حركت مي كنند . استفاده از پل اتصال هم براي pvc مشكل آفرين ميشه . در ضمن بحث من در باره برشكاري به تعداد زياد است كه استفاده از وكيوم و زير پالتي جواب نميده .

اما به توسيه شما دوست عزيز اين بحث را بطور كامل تر باز ميكنم تا ديگر دوستان هم بتونند كمك كنند .تو عكس شماره ( 1 ) پنج دستگاه كه برش mdf انجام ميدهند نمايش داده شده بطور مختصر هر كدوم را با هم مقايسه ميكنم تا ببينم بحث به كجا ميرسه .

2.jpg

عكس شماره( 1 )

- دستگاه خط زن : يك دستگاه برش معمولي است كه در كارگاههاي كوچك مورد استفاده قرار ميگيره . راند مان پايين و كيفيت نه چندان خوب از معايب آن است و به دو نفر پرسنل جهت كار نياز دارد . حد اقل فضاي مورد نياز 6*10 متر . از محاسن آن برش قطعات كوچك ( حتي 2*2 س س ) وزاويه دار

-

- دستگاه پانل بر عمودي : نسبت به خط زن سرعت بهتري داره و فضاي بسيار كمي مي خواهد ( 4* 2 متر )براي جابجايي ورق نياز به دو نفر هست . كيفيت برش قابل قبولي داره ولي قادر به برش قطعات كوچك نيست .

ادامه بحث باشه براي روزهاي آينده .موفق باشيد .

لینک ارسال

من با اين نظر شما موافق نيستم كه موافق سی ان سی فرز هستيد . چرا كه ميز وكيوم براي برش كاري اصلا مناسب نيست چون ميز كار خراب ميشه و وقتي كه از زير پالتي روي ميز وكيوم استفاده ميشه قدرت وكيوم كم ميشه و قطعات كوچيك در اثر فشار قلم برش حركت مي كنند . استفاده از پل اتصال هم براي pvc مشكل آفرين ميشه . در ضمن بحث من در باره برشكاري به تعداد زياد است كه استفاده از وكيوم و زير پالتي جواب نميده .

اما به توسيه شما دوست عزيز اين بحث را بطور كامل تر باز ميكنم تا ديگر دوستان هم بتونند كمك كنند .تو عكس شماره ( 1 ) پنج دستگاه كه برش mdf انجام ميدهند نمايش داده شده بطور مختصر هر كدوم را با هم مقايسه ميكنم تا ببينم بحث به كجا ميرسه .

[ATTACH=CONFIG]536[/ATTACH]

عكس شماره( 1 )

- دستگاه خط زن : يك دستگاه برش معمولي است كه در كارگاههاي كوچك مورد استفاده قرار ميگيره . راند مان پايين و كيفيت نه چندان خوب از معايب آن است و به دو نفر پرسنل جهت كار نياز دارد . حد اقل فضاي مورد نياز 6*10 متر . از محاسن آن برش قطعات كوچك ( حتي 2*2 س س ) وزاويه دار

-

- دستگاه پانل بر عمودي : نسبت به خط زن سرعت بهتري داره و فضاي بسيار كمي مي خواهد ( 4* 2 متر )براي جابجايي ورق نياز به دو نفر هست . كيفيت برش قابل قبولي داره ولي قادر به برش قطعات كوچك نيست .

ادامه بحث باشه براي روزهاي آينده .موفق باشيد .

- دستگاه پانل بر تمام اتوماتيك : دستگاه بسيار مناسب و با كيفيت براي برش mdfاست . قابليت اجرا برش از نرم افزارهاي برشي . سرعت بسيار عالي كيفيت برش خوب اما گران قيمت و نياز به فضاي بسيار زياد (12*8 متر )دارد

- دستگاه سي ان سي برش : بي رغيب ترين دستگاه براي برش طرحهاي مدل دار است ولي نسبي به ساير دستگاهها سرعت و كيفيت كمتري دارد و كار با آن نياز به تخصص دارد .

- دستگاه برش ليزر : قادر برش mdf 16م م نيست يا حداقل من از آن خبر ندارم .

حالا از دوستان مي خواهم كه نظر خودشون رو در باره اينكه يك تيوپ ليزر با توان 400 وات براي برش mdf 16م م را روي شاستي سي ان سي برش گذاشته واز تكنولوژي دستگاه پانل بر تمام اتوماتيك براي برش بهره مند شويم .خواهشمند نظر بدهيد .

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...
  • 9 ماه بعد...
با سلام به دوستان - در ادامه بحث برش mdf 16 م م تو نمايشگاه صنايع چوب اصفهان يك شركت وارد كنند ليزر ـ فيلم برش mdf 16 م م رو بهم نشون داد كه براحتي اين كار رو انجام ميداد ـ ميخواستم از دوستاني كه اطلاعاتي تو اين زمينه دارند در اختيار بنده قرار بدهند . متشكرم .
لینک ارسال

کار که نشد نداره ولی بزرگترین مشکلش سوختگی لبه mdf و لبه رویه هست ، هر کاری هم که بکنیم و هر تمهیدی به کار ببریم ، جنس خود mdf با روکش ملامینه روش متفاوت هست .

اگر در فکر برش صاف هستید که بهترین راهش همین ماشین کات هست ، حالا به صورت nc و cnc هم بچه های اصفهان با قیمت مناسب ساختن

اگر دنبال منحنی بری هستید هم راحتی به جز فرز فکر نمی کنم وجود داشته باشه وگرنه هولزر و برنت ده ها بار ماشینش را تولید کرده بودند

لینک ارسال

کار که نشد نداره ولی بزرگترین مشکلش سوختگی لبه mdf و لبه رویه هست ، هر کاری هم که بکنیم و هر تمهیدی به کار ببریم ، جنس خود mdf با روکش ملامینه روش متفاوت هست .

اگر در فکر برش صاف هستید که بهترین راهش همین ماشین کات هست ، حالا به صورت nc و cnc هم بچه های اصفهان با قیمت مناسب ساختن

اگر دنبال منحنی بری هستید هم راحتی به جز فرز فکر نمی کنم وجود داشته باشه وگرنه هولزر و برنت ده ها بار ماشینش را تولید کرده بودند

لینک ارسال

• 7 ماه بعد...
سلام به دوستان . من بهنام مومنی هستم که از سال 84 وارد حرفه قالبسازی شدم. قالبسازی بهارستان. تا الان حدود ده سالی هست که با انواع سی ان سی های برش لیزر با توانهای بالا )2500 وات( ودیگر سی ان سی های مرتبط با قالبسازی دایکات کار کردم. البته اگه حمل بر خود ستایی نباشه همه همکاران قالبساز و بیشتر کارتن سازان و چاپخانه ها که از محصولات قالبسازی دایکات چه تخت و چه روتاری استفاده میکنند این بنده را میشناسند. با توجه به نوع مسولیتی که در این حرفه به دوش داشتم به لطف خدا تجربیات زیادی هم در زمینه برش انواع چوب و ام دی اف دارم و هم در زمینه برش انواع فلزات باضخامتهای مختلف وهمچنین متعاقبا بخاطر سروکار داشتن با اخرین و پیشرفته ترین سی ان سی های روز اروپا. وبا کمی پشتکار تونستم تجربه مهارتهای خوبی در زمینه تعمیر ,طراحی و ساخت انواع سی ان سی بدست بیارم بطوری که الان مشغول ساخت سسی ان سی برش. قالبهای روتاری هستم. انجام تمام مراحل. ساخت اعم از امور مربوط به مکانیک , برق و الکترونیک و طراحی و برنامه نویسی نرم افزارهای مورد. نیاز رو به تنهایی در دست انجام دارم. تمام این بیوگرافی رو گفتم تا اگه هرکدوم از دوستان که فکر کنند بنده میتونم کمکی بهشون بکنم با کمال میل در خدمت هستم.
لینک ارسال

با سلام به شما دوست عزیز - جناب مومنی خوشحالم که کسانی چون شما تو این انجمن هستند که به دیگران کمک میکنند . امید وارم که جوابی هم برای سوال بنده ( برش لیزری ام دی اف 16 میل ) داشته باشید . آیا چنبن دستگاهی رو دیده یا با اون کار کرده اید؟
لینک ارسال

با سلام به همه . من اپراتور دستگاه cnc و پانل بر افقی تمام اتوماتیک هستم .

دوستان عزیز پانل بر می تونه هم زمان 6 ورق رو با سرعت 120 متر بر دقیقه و با کیفیت عالی

برش بده . من با cnc هم برش میدادم که کارای برش جلو

بیوفته 16 میل هم تو یه پاس می برم . وکیوم دستگاه هم قوی هس که قطعات کوچیک تکون نخوره زمان تغریبی برش هر ورق هم 10 دقیقه است اما جمع کردن قطعات بریده شده و تمیز کردن میز کلی وقت می گیره پس زمان کلی حروم میشه . در مورد لیز هم بگم که به شدت سرطان زاست و برای چشم بسیار مضره .

لینک ارسال

سلام . بله . من خودم هزاران بار با لیزر ام دی اف 16 میل بریم. تمام ایراداتی که دوستان برای برش با لیزر وارد نموده اند کاملا صحیح هستش ( مثل ایجاد سوختگی محل برش ، ایجاد شیب کم در محل برش و ...) که البته با مهارت اپراتور قابل برطرف کردن هست. من هم برای مشتریای زیادی ام دی اف بریدم که اکثرا دکوراتور بودن و هم برای خودم. یعنی سرویس تخت و کمد دخترم رو که الان سه ساله هست رو خودم ساختم و خدایی هم نظیرشو جایی ندیدم. البته عکسهاشو براتون میزارم که ببینید.
لینک ارسال

با سلام - جناب مومنی ممکنه مشخصات دستگاه لیزر ی که ام دی اف 16میل رو برش میده ذکر کنید . دستگاه چند واته و ساخت کدام کشوره و ...؟ با تشکر
لینک ارسال

با سلام مجدد. در ابتدا مختصرا عرض کنم که کلا با توان لیزر بالای هزار وات میشه این انتظار رو داشت که بدون درد سر و با کیفیت مطلوب بتونیم انواع ورق ام دی اف و نوپان رو با هر نوع روکشی که داشته باشند رو ببریم که البته قبلا هم عرض کردم که نتیجه مطلوب زمانی حاصل میشه که اپراتور دستگاه لیزر علم و تجربه کافی داشته باشه .به این معنی که صرفا خود سیستم لیزر جدا از پاراماترها و تنظیمات سی ان سی دارای پارامترها و تنظیماتی هستش که برای هر نوع متریالی که میخواهیم عملیات برش را روی اون انجام بدیم باید بصورت درست و منحصر به اون جنس کار تنظیم بشه.

از جمله این پارامترها میشه به قدرت و فرکانس و دیگر تنظیمات اشاره کرد. از طرفی تنظیمات خود دستگاه سی ان سی نیز دارای اهمیت زیادی هست متل سرعت و ارتفای برش که منظور از ارتفا فاصله نوک نازل تاسطح کار میباشد.

پس برای داشتن یک برش ایده ال صرفا داشتن یک لیزر با توان بالا لازم ولی کافی نیست بلکه یک اپراتور میتواند با داشتن دانش کافی و تسلط بر چگونگی بکار گیری این تنظیمات. و علم بر اینکه هر عامل با کم و زیاد. شدن باعت ایجاد و یا رفع چه مشکلی میشود با داشتن حتی یک لیزر 400 وات به نتیجه مطلوب رسید.

بنده خودم با لیزرهایی با توانهای 1000 , 1500 و. 2500 وات کار کرده ام که همگی هم سی ان سی و هم سورس لیزر ساخت کشور المان هستند.

ابعاد میز همه 3000*1500 میلیمتر میباشد.

و در انتها ، اول بنده رو عفو کنید بابت غلطهای املایی چون با موبایل تایپ کردم و بعضی حروف رو نداشتم و دوم اینکه به فکر برش ام دی اف با لیزر زیر 1000 وات نباشین چون مطمعنا ازارتون میده و اقتصادی نیست. ولی از لحاظ صرف برش ، بله یک لیزر 400 وات هم امکان برش مد نظر شما رو داره.

لینک ارسال

• 4 سال بعد...

سلام دوستان

ما به تازگی دستگاه برش لیزر غیر فلزات رو گرفتیم، در منطقه شمال تهران هستیم اگر دوستان و همکاران نیازی به برش لیزری داشتند درخدمتیم،

آدرس و جزییات رو میتونید در لینک روبرو ببینید چون نمیخوام زیاد تبلیغی بشه پیامم!! http://sayebankar.ir/برش-لیزری-تجریش/

در مورد برش چوب و ام دی اف دستگاه لیزر ما تا 6میل رو بریده اما بیشتر از 3میل برای برش لیزری قبول نمی کنیم چون همون روزای اول یه سفارش برش چوب گرفتیم، تیوب لیزرمون سوخت!!

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.