رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

گلوئی زدن

majid.rezanezhad مهمان

ارسال های توصیه شده

سلام و خسته نباشید به تمام همکاران.یه مشکلی واسم پیش اومده که یه طرحی هست باید گلوئی بخوره من چندبار با v_bitسه بعدی و بال نوز امتحان کردم نشد لطفاً راهنمائی کنید

با تشکر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 11
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ
سلام و خسته نباشید به تمام همکاران.یه مشکلی واسم پیش اومده که یه طرحی هست باید گلوئی بخوره من چندبار با v_bitسه بعدی و بال نوز امتحان کردم نشد لطفاً راهنمائی کنید

با تشکر

سلام

اگه ممكنه ابعاد و عمق كار رو بنويس

لینک ارسال

عمق کار 25میل و کار بصورت مارپیچ میباشد

من از گلويي اينطور برداشت ميكنم كه داخل يك زاويه 90 درجه را مي خواهيد ابزار بزنيد و منظور از كار مارپيچ هست را متوجه نشدم .

1 - شما مي خواهيد طرح مارپيچ بزنيد يا قطعه كار مارپيچ هست ؟

2 - دستگاه شما چند محوره هست ؟

لطفا اگه امكان داره مقطع كار را بكشيد مانند مثال زير

2.jpg

Untitled.jpg

لینک ارسال

سلام طرحcorlکار و عکس کارو واستون میفرستم.

با تشکر[ATTACH=CONFIG]510[/ATTACH]

IMG_1911.jpg

با سلام طرح تاج قشنگي است . اميد وارم بتونم كمك مفيد بكنم .

در قسمت شماره 1 كار رو با V- Bit و باقلم Ball NOSE بزنيد .

در قسمت 2 و 3 كه شگرد كار هم در همين جاست اگه دقت كنيد يك خط مركز داريم ( رنگ سبز در قسمت 4 ) در قسمت 2 براست رفته و در قسمت 3 به چپ ولي در حقيقت اين خط به چپ و راست نرفته بلكه در مرحله برش هست كه لبه ها ي كار چپ وراست شده . شما بايد در كشيدن طرح طوري عمل كنيد كه كل طرح رو بشه با V- Bit و باقلم Ball NOSE بزنيد وحتما در قسمت Limit tool maximum depth تيك زده و عمق 25 م م وارد كنيد .

و اما توضيح درباره كشيدن طرح : الف - خط مركز (رنگ سبز ) رومطابق با طرح بكشيد

ب - اگه عرض كارتون مثلا 100 م م باشه ( خط قرمز ) شما بايد يك خط با افست 200 م م ( خط صورتي ) بكشيد و طوري اين خطهارو ببنديد كه بشه با روش V- Bit و عمق محدود شده 25 م م اجرا كرد .

ج - در مرحله بعد دور تا دور كار را برش دهيد .

موفق باشيد .

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...

سلام و تشکر

دو تا مسئله مطرحه

یکی اینکه در v-bit با شیب یکنواخت به خط مرکز یا عمقی که محدود کردیم میرسه اما اینجا میبینیم که لبه ها را (با خط قرمز کشیدم) تیز دآورده و عمودی پایین رفته

دوم هم اینکه بال نویز فقط مقعر در میاره ولی در قسمت پیچک انتهایی یک طرف محدب هست و مقابلش مقعر (با خط مشکی نشان دادم)

ممنون که توضیح میدین

IMG_1911+++++++.JPG

لینک ارسال

سلام و تشکر

دو تا مسئله مطرحه

یکی اینکه در v-bit با شیب یکنواخت به خط مرکز یا عمقی که محدود کردیم میرسه اما اینجا میبینیم که لبه ها را (با خط قرمز کشیدم) تیز دآورده و عمودی پایین رفته

دوم هم اینکه بال نویز فقط مقعر در میاره ولی در قسمت پیچک انتهایی یک طرف محدب هست و مقابلش مقعر (با خط مشکی نشان دادم)

ممنون که توضیح میدین

[ATTACH=CONFIG]551[/ATTACH]

با سلام به shifuعزيز - نميدونم كه شما عملي به اين نتيجه رسيد يد يا تئوري . متاسفا نه وقت نشد كه من رو اين طرح كار كنم . خودم هم رو اين طرح بحث دارم . مثلا تو نقاط z1 و z2 بنظر ميرسد كه ضخامت كار نيز متفاوت است . (در ضمن تو بعضي از كارها از قلمهاي سفارشي استفاده ميكنند ) حتي ممكن است از روش 3D Toolpaths استفاده شده باشه . خلاصه اجراي اين طرح چالش خوبي است براي سي ان سي كارها .كاشك دوست عزيز ( majid .rezanezhad) نتيجه كارشونو ميگفتند .اگه انشا ء فرصتي شد حتما رو اين طرح كار ميكنم و نتيجه رو مينويسم .

IMG.jpg

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...
majid.rezanezhad مهمان
با سلام خدمت دوستان از اینکه رو سوال من فکر کردین و نظر دادین ممنونم.من هنوز موفق نشدم این کارو بزنم در حقیقت باید با استفاده از 3d toolpathsاین کارو زد از آنجای که من زیاد با این ابزارها آشنا نیستم نتونستم بزنم کارهای روش انجام دام اما جواب نگرفتم واسه همین چند با تو سایت در مورد طراحی 3بعدی تو artcam و نحو انتخاب ابزار رو پرسیدم اما کسی جواب ندادند اکه شما فیلم آموزشی در این مورد دارین واسم بذارین یا ایمیل کنید ممنون میشم .majid.rezanezhad@yahoo.com]
لینک ارسال

با سلام خدمت دوستان از اینکه رو سوال من فکر کردین و نظر دادین ممنونم.من هنوز موفق نشدم این کارو بزنم در حقیقت باید با استفاده از 3d toolpathsاین کارو زد از آنجای که من زیاد با این ابزارها آشنا نیستم نتونستم بزنم کارهای روش انجام دام اما جواب نگرفتم واسه همین چند با تو سایت در مورد طراحی 3بعدی تو artcam و نحو انتخاب ابزار رو پرسیدم اما کسی جواب ندادند اکه شما فیلم آموزشی در این مورد دارین واسم بذارین یا ایمیل کنید ممنون میشم .majid.rezanezhad@yahoo.com]

قرار دادن فیلم و آپلود واقعا مشکل هست چه از نظر زمان و چه مکان آن

پس

اگر مییخواهید راحت به نتیجه برسید اولین و راحتترین کار تهیه یک بسته آموزش آرت کم هست که اگر در اینترنت جستجو کنید به نتیجه میرسید

و راه دیگر که سریعتره

به یوتیوب مراجه نمایید و با کلمات Artcam و two rail swep و 3d به نتیجه برسید

بزودی چندتا مثال و عکس هم اینجا میزارم بشرطی که دوستان همراهی کنند و هر چی که میدانند در این مورد از بقیه دریغ نکنند

واقعا عجیبه که بین بیش از هزار کاربر کاربرانی که پست مفید میزارن به تعداد انگشتهای دست هم نیست

چرا ما ایرانی ها اینجور هستیم !!!!؟؟؟

تو انجمنهای خارجی ویوتیوب ( عامل دست دشمن !!! ) ببینید که چطور جزئیات دقیق کارشان را شیر میکنند !!

هرکس متعهد میشود که در بحث شرکت کنه اعلام کنه

لینک ارسال

majid.rezanezhad مهمان
با سلام خدمت shifuعزیز از راهنائیتون ممنونم.من تا جای که از دستم کاری بر بیاد و اطلاعی در مورد بحث داشته با شم دریغ نمی کنم. بازم تشکر
لینک ارسال

• 1 سال بعد...

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.