رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

mahdicnc مهمان

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستانگرامی چند وقتی میشه یه دستگاه cnc چوب با مشخصات زیر خریداری کردم:کنترلر : زیمنس ص802cموتور سروو: tedمکانیسم حرکرتی : بال اسکرو و ال ام گاید هایوینالبته این دستگاه رو دسته دوم در حد نو با قیمت مناسبی خریداری کردم و از دقتش فوق العاده راضی هستم اما تنها عیبش اینه که جای اسپیندل یه فرز AEG با قدرت 500وات و دور 29000 دور در دقیقه که برای حک های کم عمق بد نیست اما برای حک عمیق و برش ضعفش کاملا مشهوده و حالا سوال من:تا حد 5میلیون تومن چه موتور اسپیندلی می تونم روش بذارم و آیا میشه یه فرز ماکیتا جاش بذارم چون از نظر قدرت و کارایی خیلی خوبه ولی آیا این فرز تا چند دقیقه یا ساعت میتونه یکسر کار کنه ؟ یعنی اصلا عملی هستش چون تو اینتر نت CNCهایی دیدم که این فرز روشون گذاشته شده.البته منظورم اینه که آیا میشه چند ماهی از این فرز استفاده کرد تا یه خرده از مذیقه مالی در بیام؟
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 5
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

اول مبارک باشه و انشاالله آخریش نباشه

دوم اینکه فرز ماکیتا و همنوعانش برای استفاده طولانی مدت طراحی نشدن (کلاً موتورهای زغالی برای استفاده طولانی مدت پیشنهاد نمیشه) - پس به فکر یه اسپیندل واقعی باش حتی استفاده از اسپیندل چینی آب خنک هم بهتر از فرز ماکیتا است. الیته اگر بخوای فرز ماکیتا اصل و پدر مادر دار هم گیر بیار قیمتش کمتر از اسپیندل چینی نیست.

با توجه به اینکه میگی اوضاع مالیت ردیف نیست می تونی از یک اسپیندل متوسط مثل Arel استفاده کنی هم خوبه هم قیمتش بالا نیست.

یه مشکل دیگه هم داری که بهش فکر نکردی!

اگر روی ماشینت فرز نصب بوده به این معنی است که اینورتر هم داری.

برای استفاده از اسپیندل باید یه اینورتر هم بگیری که قیمتش کم هم نیست.

لینک ارسال

سلام. مرسی که راهنماییم کردین درسته اینورتر نداره حالا از کجا بخرم؟

آخه من تو بم هستم و اولین نفری هستم که سی ان سی رو تو شهرستان آوردم کرمان هم وقتی میگی اسپیندل میخوام هنگ می کنن.

اول اینکه از کجا بخرم

دوم زیر تا پنج میلیون تومن بهترین انتخاب چیه

سوم اینکه اگه بخوام محور روتاری راه بندازم چند خرجم میشه آخه یه وام دارم جور میکنم برا محور روتاری یعنی دستگاه تبدیل بشه چهار محور واقعی مثلا بشه باهاش یک مجسمه چوبی رو پیکر تراشی کرد .

اگه خودتون تجهیزات سی ان سی میفروشید آدرس بدهید مزاحمتون بشم

ممنون

لینک ارسال

دوست عزیز من تجهیزات سی ان سی نمی فروشم(توی تأمین قطعات مشتریهام هم سختی بسیاری میکشم)

کلاً با توجه به شرایط شما اینورتر دلتا و اسپیندل آرل ترک خوبه.

در مورد روتاری هم برای شما زوده، فعلاً این کارها رو انجام بده. (ببین مشتری کار برای روتاری داری؟)

شما اصلاً کار منبت چوب انجام دادی که ببینی چقدر زمان بره؟

لینک ارسال

سوم اینکه اگه بخوام محور روتاری راه بندازم چند خرجم میشه آخه یه وام دارم جور میکنم برا محور روتاری یعنی دستگاه تبدیل بشه چهار محور واقعی مثلا بشه باهاش یک مجسمه چوبی رو پیکر تراشی کرد .

معمولا نمیشه دستگاه 3 محور را فقط با بستن روتاری 4 محور بگفته شما واقعیش کرد چون برد شما 3 محور هست و باید خروجی یکی از محورها (معمولا x) به روتاری داده بشه مگر اینکه برد شما 4 محور را ساپورت کنه (برسی کنید)

برای ساخت مجسمه (پیکره کامل) 4 محور مدنظر شما (3+1) معمولا پاسخگو نیست و این دستگاهها مناسب طرحهای 3 محور استوانه شده هستند مثلا بیشتر پایه ها و سرستونها و مجمسه های ساده هستند.

برای این منظور معمولا 4+1 محور یا 5 محور لازم است.

اگر برای خدمات میخواهید روتاری ببندید اصلا ارزشش رو نداره

چرا:

چون کارهای روتاری معمولا

1)پرتکرار

2)زمان بر

3)با دستمزد نسبتا پایین هستند (برای یک قطعه)

مثلا شما یک پایه با دستمزد (خوشبینانه) 40 تومن رو تو 2 ساعت بزنید بجاش میتونید 100 تومن کار تخت بکنید

و برای بصرفه بودن کار روتاری به دلایل ذکر شده حداقل دستگاه باید 4 کله باشد (معمولا سفارش کمتر از 4 تا نیست چون همه اقلام مبلمان معمولا 4 پا هستد اگر یک پا هم باشه تولیدی ها 1 دونه نمیزنن و دستی میزنن)

لینک ارسال

• 8 ماه بعد...
سلام. مرسی که راهنماییم کردین درسته اینورتر نداره حالا از کجا بخرم؟

آخه من تو بم هستم و اولین نفری هستم که سی ان سی رو تو شهرستان آوردم کرمان هم وقتی میگی اسپیندل میخوام هنگ می کنن.

اول اینکه از کجا بخرم

دوم زیر تا پنج میلیون تومن بهترین انتخاب چیه

اگه خودتون تجهیزات سی ان سی میفروشید آدرس بدهید مزاحمتون بشم

ممنون

دستگاه که خریدی مبارک باشه برق شما تک فاز یا سه فاز راهنمایی کنم با پنج تومن می تونی هم اسپیندل بخری هم اینورتر که اسپیندل بجز هوا خنک اب خنک نکته مهم دیگش سرامیکی بودن بلبرینگ سر اسپیندل که قیمتش 1.5 برابر بیشتر از بلیرینگ معمولی شماره تماس برا همکاری 09192563918

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.