رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

تنظیمات mach3 از ابتدا

mebk1988 مهمان

ارسال های توصیه شده

سلام

اول تشکر میکنم از همه دوستانی که در کامل کردن این تاپیک به من کمک میکنن:roze:

جناب ampoursha اموزش مچ3 به صورت فیلم اموزشی در سایت قرار دادند که بسیار اموزنده بود اما چون تنظیمات اولیه این نرم افزار (تنظیمات موتور و...) قرار داده نشده اکثر افراد از جمله من نتونستن دستگاهشونو راه اندازی کنن:cry:

پس از همه دوستان مخصوصا جناب ampoursha خواهشمندم اگه امکانش هست همه ی تنظیماتی که احتیاج هست تا 1 موتور با مچ3 راه اندازی بشه توضیح دهند .اگه امکانش هست فیلم یا عکس قرار بدید خیلی بهتره

پیشاپیش از پاسخ هاتون ممنونم :bigg:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 17
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

سلام

خاهشمندیم آموزش نرم افزار mach3 که برای کار با دستگاه لیزر کاربرد دارد را به صورت فیلم قرار بدهید.

پس بزرگواری کنید

متشکرم:roze:

لینک ارسال

سلام

جناب ampoursha اموزش مچ3 به صورت فیلم اموزشی در سایت قرار دادند که بسیار اموزنده بود اما چون تنظیمات اولیه این نرم افزار (تنظیمات موتور و...) قرار داده نشده اکثر افراد از جمله من نتونستن دستگاهشونو راه اندازی کنن:cry:

پس از همه دوستان مخصوصا جناب ampoursha خواهشمندم اگه امکانش هست همه ی تنظیماتی که احتیاج هست تا 1 موتور با مچ3 راه اندازی بشه توضیح دهند .اگه امکانش هست فیلم یا عکس قرار بدید خیلی بهتره

جناب ampoursha لطفا به این پست هم پاسخ بدهید:sad:

:cry:

لینک ارسال

• 4 هفته بعد...
دوست عزیز دارد خوبم داردولیزر هم سی ان سی هستش تو یو تیوب ببینید مچ تری 6 محور داره روبات رو کنترل میکنه که رباته لیزر کات هستش و فیدر ورف هم داره.
لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

من یک سری فایل و نرم افزار مربوط به mach3 دارم.یک مدت هم باهاش کار کردم .با VBScript هم که تو mach3 میشه برنامه نویسی کرد کمی کار کردم.اگر کسی خواست یک email بزنه کوتاهی نمیکنم.

alishirvani_1981@yahoo.com

aa.shirvani@megamotor.ir

لینک ارسال

• 10 ماه بعد...
  • 7 ماه بعد...

سلام دوستان عزیز

بنده یه دستگاه خراطی cnc ساختم والان در مورد ست کردن درایور با مچ 3 مشکل دارم خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید که مشکلم برطرف بشه دوستان

فکر میکنم مشکل در بخش تعریف پین ها و سیم بندی درایور به برد مچ 3 باشه این شماره بنده ست 09355463153 بازم ممنونم

لینک ارسال

• 4 ماه بعد...
  • 6 ماه بعد...

:tavaj::tavaj:

با سلام خدمت همه ی اساتید

بنده یک دستگاه سی ان سی درست کردم هیچ مشکلی هم نداشتم تا وقتی که متوجه شدم نرم افزار مچ تری بردار های که برای یک کار هست مثلا یک طرح 3 بعدی رو تا آخر نمیره وهنوز به انتهای کار نرسیده بر میگرده

در واقع بردار های کارم در قسمت نمایش گرافیکی هست کاملم هست اما این خط سبز رنگی که نشان گر حرکت دستگاه هست تا آخر مسیر نرفته برمیگرده و هردفه هم یک مقدار عقب تر یا یک مقدار جلو تر از انتهای قطعه کار بر میگرده نمیدونم مشکل چیه همه ی تنظیماتی که بلد بودم رو چک کردم دیگه داره دیونم میکنه:cry: ترو خدا هرکی میدونه قضیه چیه کمک کنه خدا خیرش بده:ang:

لینک ارسال

دوست عزیز

از چه نوع موتوری استفاده کردی؟سروو یا استپ موتور؟

چک کن ببین خود برنامه مچ تری هیچ پیغامی نمیده؟

دوست گرامی

از سروو موتور استفاده کردم برد مچ تری رو هم خودم درست کردم از لحاظ برد و سخت افزار مکانیکی و الکترونیکی کاملا مطمئن هستم که هیچ مشکلی نداره چون اصلا ربطی به موتور و... نداره از داخل نرم افزار کم میره مثلا برش زدن یک خط صاف رو توسط محور x خود مچ تری نرم افزاری کم میره و به انتها نرسیده بر میگرده اما اگر سرعت دستگاه رو کم کنم دیگه این اتفاق نمیوفته چرا اینو میگم چون نمایش گر درایور موتور نشون میده که چنتا پالس میاد و میره اگر سخت افزاری بود تعداد پالس در انتها صفر نمیشد مثلا 100 پالس داده برا رفتن به سمت مثبت حالا 100 تا پالس میده برا برگشت. اصلا خود نمایشگر گرافیکی در مچ تری که حجم رو بصورت بردار های آبی نشون میده ومکان حرکت مته رو سبز میکنه این سبزه تا انتها نرفته بر میگرده و من نمیدونم چرا همه ی ورژن های مچ تری هم نصب کردم بازم همینه:np: ترو به خدا اگر چیزی میدونین کمک کنیید

با تشکر فراوان

لینک ارسال

دوست عزیز به نظر من سه تا کار باید انجام بدی:

-اول باید مطمئن بشی که محورات کالیبره هستن یا نه برای اینکار یه ویدیو تو قسمت آموزش نرم افزارها برای مچ تری کذاشتم بهتره ببینیhttp://forum.cnczone.ir/thread798.html#post2840

-موقع تول پس گرفتن فید ریت قلمتو خیلی بالا گرفتی.با فید ریت پایین همون جی کد رو بگیر و امتحان کن

-

-اگه بازم جواب نگرفتی سروو هات رو ریست کن و در مد پالس ازشون استفاده کن. در مدار سخت افزاری بردی که گذاشتی نباید در مسیر پالسشون خازن بکار رفته باشه.

لینک ارسال

دوست عزیز به نظر من سه تا کار باید انجام بدی:

-اول باید مطمئن بشی که محورات کالیبره هستن یا نه برای اینکار یه ویدیو تو قسمت آموزش نرم افزارها برای مچ تری کذاشتم بهتره ببینیhttp://forum.cnczone.ir/thread798.html#post2840

-موقع تول پس گرفتن فید ریت قلمتو خیلی بالا گرفتی.با فید ریت پایین همون جی کد رو بگیر و امتحان کن

-

-اگه بازم جواب نگرفتی سروو هات رو ریست کن و در مد پالس ازشون استفاده کن. در مدار سخت افزاری بردی که گذاشتی نباید در مسیر پالسشون خازن بکار رفته باشه.

دوست محترم اول با تشکر از پیگیریتون دوم اینکه روی برد سر راه پالس مسلما هیچ خازنی نباید باشه و نیست اما بازم تکرار میکنم هیچ ربطی به سخت افزار من نداره من از این برد تا بحال فروختم و بقیه هیچ مشکلی با برد نداشتن

حالا ی کاری کن شما مچ تری رو نصب کن روی سیستم xp دار که اصلا به هیچ دستگاهی متصل نیست از آرتکم یک جی کد 3D بگیر و فید ریت رو بزار روی 6000 میلیمتر بر دقیقه یا 100 میل بر ثانیه ببین چه اتفاقی میوفته لطفا به من بگو چی میشه

بازم مچکرم

لینک ارسال

• 2 سال بعد...
سلام

سلام

می بخشید این فیلم آموزشی که می فرمائید کجاست بنده نتونستم پیداش کنم

لینک ارسال

• 6 ماه بعد...

با درود

قبلا با برنامه mach3 کار میکردم ولی برنامه رو حذف کردم و الان دوباره نصبش کردم ولی یه مشکلی دارم اونم اینکه نمیتونم تنظیمات mach3 رو برای دستگاه پنج محور انجام بدم.لطفا راهنمایی کنید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.