رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

مشکل شایع طراحان در محیط اتو کد و نرم افزار های دیگر طراحی وکتوری

ampoursha مهمان

ارسال های توصیه شده

همونطور که قبلاً قول داده بودم این موضوع را کاملتر می شکافیم:

مشکل شایع طراحان در محیط اتو کد

طرحهای کدی معمولا دارای خطوط منطبق بر هم اضافی هستند که می توان این مشکل را با کمی دقت در طراحی برطرف نمود.

این طرح ها در حالت عادی و برای چاپ بر روی کاغذ مشکلی بوجود نمی آورند، مشکل از آنجا نمایان می گردد که شما می خواهید این طرح را به دستگاه سی ان سی بدهید تا برش دهد.

این مشکل در دستگاه های Router فرز فقط باعث اتلاف وقت می گردد و اگر شما صاحب دستگاه نباشید مجبورید به خدمات دهنده پول اضافی پرداخت نمایید و اگر هم صاحب دستگاه باشید هزینه برق و استهلاک ارمغان شما خواهد بود.

و در دستگاه لیزر نیز امکان دارد عبور مجدد از ایک مسیر به علت تنش مجدد حرارتی باعث خرابی قطعه گردد (البته در بعضی از موارد هم مشکلی بوجود نمی آید ولی خب هزینه برق، تیوب لیزر و استهلاک به چشم می خورد.)

حالا به شکل زیر توجه کنید:

dd-3.jpg

همونطور که می بینید در دایره بزرگنمایی دو خط کنار هم هستند، در واقع شما دو مستطیل کامل در کنار هم دارید ولی بعضاً شما فقط به یک خط نیاز دارید پس باید یک مستطیل کامل و یک مستطیل ناقص با سه ضلع داشته باشید.

به شکل زیر توجه کنید:

dd-4.jpg

ضلع نقطه چین باید حذف گردد (البته جهت مشاهده این دو مستطیل با فاصله کشیده شده است)

در اغلب خطوط کنار هم این مسئله دیده می شود که بهتر است هنگام طراحی به آن دقت گردد.

یکی از دوستان همکار می گفت من عاشق خطوط تکراریم گفتم چرا؟

گفت خب خودم حذف می کنم پول اصلاح طراحی هم می گیرم.

فکر کنم اگر این دوستمون این تاپیک رو ببینه حتماً به من زنگ می زنه و میگه که آخه چرا نون مردم رو آجر میکنی!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 هفته بعد...
  • پاسخ 9
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

ورژن 2013 اتوکد این مشکل رو با یک ابزار مناسب جواب داده

وقتی دو خط کاملا هم شکل و اندازه روی هم باشن با انتخاب سبز (راست به چب) هم نمیشه تشخیص داد و باید دونه دونه تمام خطوط پاک بشن تا فهمید

یا اینکه یه لیسپ مناسب نوشت

اما در ورژن آخر وقتی روی هر موضعی میایستید یه کادر انتخاب میاد و میگه این عناصر اینجا هستن کدامشون رو میخای انتخاب کنی (به زبان ساده)

اما یه مشکلی که این ورژن داره اینه که تو باز کردن eps و بعضی فرمت های ورژن پایین با مشکل مواجه میشیم

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...
  • 7 ماه بعد...

با سلام .. دوستان تو کرل چطور میشه این مسائل و حل کرد؟ من از طرح های با جزئیات زیاد برای حک استفاده میکنم،که در خیلی مواقع وقتی اکسپورت میگیرم و به برنامه لیزر میفرستم بعد از زدن دکمه process گزینه فینیش ظاهر نمیشه،

خیلی وقتا مشکا باز بودن node های وکتور بوده که راحت میشه متوجهش شد،،ولی وقتهایی هم هست که گره در کار ایجاد شده (امیدوارم منظورمو متوجه بشید،node ها بهم پیچ خوردن انگار) بعضی اوقات هم همین مشکل تکرار پیش میاد...

سوال من این هست،،چطور میشه راحت تر این نقص هارو پیدا کرد؟! یا اینکه راهی هست که بشه بصورت خودکار شناسایی بشن و رفع بشن؟؟!

لینک ارسال

این مشکل معمولا مواقعی پیش می آید که وکتور موجود از یک تصویر دیگر (مثلاً بیت مپ) ایجاد شده باشد.

تا آنجا که بنده اطلاع دارم نه راهی نیست.

لینک ارسال

4 سالی میشه که با کورل کار نکردم (از وقتی پوستر کار نکردم)

اما توی آرت کم میتونید خطوط تکراری روی هم و همچنین همین پیچ خوردگی ها را با وکتور دکتر تا حد زیادی مرتفع کنید

لینک ارسال

کیفیت حک وکتور به مراتب بالاتر از بیت مپ (jpg) است. ولی در شرایطی که مجبورید و کیفیت خیلی ملاک نیست این هم گزینه خوبی است.
لینک ارسال

دستگاهی که کارای بنده رو میزنه بیتمپ رو نمیگیره.. کاش یه راه حلی بگید..خسته شدم انقدر طرحامو بردم و دستگاه ارور داد و مجبور شدم برگردم اصلاحشون کنم :(
لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.