رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

ampoursha مهمان

ارسال های توصیه شده

کوتاه در باره Google SketchUp

 

حقیقتا سریع ترین و در عین حال ساده ترین نرم افزار برای طراحی و سه بعدی کردن ساختمان تا به امروز است.

 

در سال 1999 کمپانی Last Software با همکاری Brad Schell آقایان و Joe Esch ساخت نرم افزار SketchUp را آغاز کرد. اولین نسخه نرم افزار در آگوست سال 2000 روانه بازار شد. در واقع این نرم افزار دارای ابزارهای طراحی سه بعدی بصورت عمومی بود و به دلیل سادگی ، طراحان نرم افزار این عنوان را برای آن در نظر گرفتند “3D for Everyone” ( سه بعدی برای همه).

 

در اولین نمایش نرم افزار در سال 2000 ، SketchUp به دلیل سادگی و سهولت یادگیری نسبت به دیگر نرم افزارهای طراحی سه بعدی برنده جایزه “Community Choice Award” شد.

 

یکی از اهداف اولیه ایجاد این نرم افزار تهیه مدل سه بعدی از کلیه مناطق روی کره زمین برای نرم افزار Google Earth بوده ولی به تدریج بر امکانات نرم افزار اضافه شده و اکنون کم کم بین حرفه های سه بعدی جایی برای خود دست و پا کرده است.

 

قابلیت های ویژه این نرم افزار در زمینه نمایش پرسپکتیوهای انسانی و سهولت در خلق سایه های واقعی و استایل های متنوع خود را به سرعت در دل دانشجویان معماری جا کرده است!

 

از مهم ترین ویژگی های منحصر به فرد Google SketchUp ورودی و خروجی گرفتن برای تمام نرم افزارهای معماری مانند اتوکد، ۳دی مکس،فتوشاپ، پیرانزی و ... است.

 

ورژن Google SketchUp Pro v7.0.10247 دارای پرسپکتیوهای انسانی تر و مناسب برای معماری داخلی و استایل های جدید و یک برنامه جانبی برای ساختن استایل می باشد.

 

 

 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 1 سال بعد...
  • پاسخ 2
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

تمامی نرم افزار های سه بعدی قابلیت پذیرش فایلهای یکدیگر را دارند.

در نتیجه:

بله در صنعت سی ان سی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.


×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.