رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

دستگاه نورد ورق cnc و کاربردهای آن


tamtajhiz

ارسال های توصیه شده

دستگاه نورد ورق چگونه کار می کند؟

2-3-universal-plate-bending-machine_01m.jpg.f74d579d18876abbd14f16692ccbb647.jpg

صفحه فلزی پلاستیکی تخت دستگاه نورد صفحه بین سه رول کار دستگاه نورد صفحه عبور می کند. با کمک فشار دادن غلتک بالایی و چرخش غلتک پایینی، صفحه فلزی به طور مداوم از طریق چندین گذر خم می شود و در نتیجه تغییر شکل ورق دائمی ایجاد می شود.

دستگاه نورد صفحه دستگاهی است که انواع مختلف ورق های فلزی را به شکل گرد یا مخروطی در می آورد. می توان آن را "ماشین خم کن رول"، "ماشین خم صفحه" یا "ماشین نورد" نامید.

کاربرد این دستگاه در صنایع نظامی، کشتی سازی، ساخت انواع مخازن نفت و گاز و پتروشیمی و ساخت خودرو می باشد.

انواع دستگاه نورد ورق کدام است؟

انواع مختلفی از دستگاه های خم کن موجود است که عبارتند از: دستگاه نورد ورق فلزی، دستگاه نورد – برش – پانچ شین، دستگاه نورد پروفیل هیدرولیک و مکانیکی، دست هیدرولیک، دستگاه نورد لوله هیدرولیک دستی/موتوری، دستگاه تاشو ورق، دستگاه نورد ورق فلزی، دستگاه خم کن لوله و غیره

 

نمونه خمش چیست؟

به عنوان مثال، آویزان شدن یک میله کمد زیر وزن لباس روی رخت آویز نمونه ای از خم شدن ورق است. یک لوله کوتاه با قطر زیاد، اما دیواره نازک که در انتهای آن پشتیبانی می شود و به صورت جانبی بارگذاری می شود، نمونه ای از پوسته ای است که خمش را تجربه می کند.

اجزاي دستگاه نورد ورق شامل چه قسمتهایی است:

اجزاي این دستگاه (نورد 4 غلطکه) شامل غلطك ها، ياتاقان ها و ‌محفظه اي براي محافظت اين قطعات و نيروي محركه اي براي به حركت در آوردن غلطك ها است. علاوه بر اين ها به تجهيزات مكانيكي و الكتريكي براي كنترل و تنظيم نيرو و سرعت دوراني غلطك ها نيز نياز است. هیدروموتور و گیربکس برای تامین گشتاور لازم برای چرخش غلطک های بالا و پایین نیز یکی از بخش های اصلی دستگاه می باشد.

 

 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • پاسخ 0
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.


×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.