رفتن به مطلب
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

انواع متداول سی ان سی

ampoursha مهمان

ارسال های توصیه شده

اگر بگویم بیش از یک هزار نوع دستگاه سی ان سی ساخته شده پایم را از ورای حقیقت دور نگذاشته ام.

اما متداول ترینها اینها هستند، که هر یک برای خود دنیایی دارند:

1 - فرز

2- هوابرش و پلاسما

3- تراش

4- اسپارک

5- واتر جت

6- رنگ پاش

7- لیزر

انواع دیگه رو دوستان عنوان میکنند

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 4 ماه بعد...
  • پاسخ 9
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ
يك دستگاه cnc براي برش.شيار.حكاكي و منبت كاري mdf ميخوام لطف" راهنمايي كنيد؟

دوست عزیز لطفاً در مورد مشخصات زیر نیاز های خودتون رو مشخص نمایید، تا بتونم راهنماییتون کنم:

1- ابعاد میز کار دستگاه (در واقع ابعاد ام دی اف که می خواهید روش کار انجام بشود.)

2- به غیر از mdf روی متریال دیگر هم می خواهید کار کنید یا نه (مثلا چوب، سنگ، مس و ...)

3- آیا تا بحال با سی ان سی کار کرده اید یا نه؟

4- لطفا در مورد کاری که می خواهید سی ان سی برایتان انجام دهد بیشتر توضیح دهید، شاید دستگاهی با هزینه پایینتر رو بتونم بهتون پیشنهاد کنم.

5- آیا mdf پس از برش و شیار نیاز به روکش دارد یا نه؟

لینک ارسال

1-ميز كار دستگاه براي برش(366*183)ورق بزرگmdf.ميز كار براي بقيه كارها244*122 كافيه

2-كار روي mdfوچوب انجام ميشه ولي بيشتر mdf

3-با cncكار نكرده ام

4-شيار رو براي انجام رگال ميخوام.حكاكي و منبت كاري هم براي دكوراسيون

5-mdf بعد از برش روكش داشته باشه خيلي خوبه .فرق اينكه روكش داشته باشه يا نه چطورييه؟

لطف" در مورد حجم كاري كه با cncميشه انجام داد توضيح بديد براي انجام كارهاي خدماتي ميخوام با تشكر از راهنمايي هايتان.

لینک ارسال

Sepehr Farzin گفته است:
1-ميز كار دستگاه براي برش(366*183)ورق بزرگmdf.ميز كار براي بقيه كارها244*122 كافيه

2-كار روي mdfوچوب انجام ميشه ولي بيشتر mdf

3-با cncكار نكرده ام

4-شيار رو براي انجام رگال ميخوام.حكاكي و منبت كاري هم براي دكوراسيون

5-mdf بعد از برش روكش داشته باشه خيلي خوبه .فرق اينكه روكش داشته باشه يا نه چطورييه؟

لطف" در مورد حجم كاري كه با cncميشه انجام داد توضيح بديد براي انجام كارهاي خدماتي ميخوام با تشكر از راهنمايي هايتان.

1- -------------------------------------------------------------------------------------

معمولا واردات سی ان سی با ابعاد (366*183) هزینه بالایی در بر خواهد داشت، چون ابعاد خود دستگاه از سایز کانتینر های استاندارد بزرگتر است.

معمولا وارد کننده در صورت تمایل به واردات دستگاه هایی به این بزرگی دو راه را پیش رو میگیرد.

1- تحمل هزینه باربری جهت حمل کانتینر غیر استاندارد.

2- استفاده از دو کانتینر (در صورت امکان)

که در هر دو صورت هزینه واردات و در نتیجه هزینه خریدار دستگاه بالاتر خواهد رفت.

پس بهتره که از سازنگان ایرانی بهره ببری (البته با تحقیق شفاف)

2- -------------------------------------------------------------------------------------

دستگاهی که مخصوص MDF طراحی می شود در 99 درصد مواقع با چوب هیچ مشکلی ندارد، در بیشتر مواقع حتی تیغه های برش(تیغه ها به شکل مته می باشند.) هم یکی می باشند.

3- -------------------------------------------------------------------------------------

یاد گرفتن کار کرد با دستگاه سی ان سی به دو بخش کلی تقسیم می گردد:

1- طراحی دوبعدی و سه بعدی که نیاز به ماه ها تجربه دارد. (ولی می توانید از طرح های آماده استفاده نمایید و باتغییرات جزئی تبدیل به طرح مورد علاقه خود نمایید.)

نرم افزار های مورد نیاز شما:

الف) جهت طراحی دوبعدی:Corel Draw, Illustrator, Freehand و کلیه نرم افزار های مبتنی بر وکتور می باشند. البته نیاز نیست همه آنها رو بلد باشید معمولا Corel Draw نگارش X5 تمامی نیاز های شما را برطرف می نماید.

ب) جهت طراحی سه بعدی نیز تمامی نرم افزار های ساخت و ویرایش سه بعدی از Maya گرفته تا 3D Studio Max به کار شما می آیند، البته سی ان سی کارها معمولا از نرم افزار Art Cam استفاده می نمایند.

2- خروجی گرفتن از کامپیوتر و ارسال به نرم افزار که معمولا اگر کامپیوتر بلد باشید یک هفته ای یاد می گیرید.

البته روش سومی هم وجود دارد و اونم اینکه یک نفر رو استخدام کنید که همه اینها رو بلد باشه.

4- -------------------------------------------------------------------------------------

هیچ مشکلی وجود ندارد و بهترین پیشنهاد همان دستگاه سی ان سی فرز می باشد که خودتون پیشنهاد داده بودید.

5- -------------------------------------------------------------------------------------

اگر پس از برش و حکاکی و منبت نیاز به روکش دارید باید دستگاه Vacuum را نیز تهیه نمایید.

6- -------------------------------------------------------------------------------------

اگر دستگاهتان رو استاندارد انتخاب نمایید و فروشنده های بزرگ و کوچک این بازار شما را به استباه نیندازند می توانید 24 ساعته کار کنید، خوشبختانه هزینه کار با این دستگاه ها زیاد نیست و واقعا به صرفه است.

اگر سوال دیگری داشتید، نگران نباشید با کمال میل جواب میدم

لینک ارسال

• 10 ماه بعد...
  • 10 ماه بعد...
دوست عزیز در همین مبحث در اینباره توضیح داده شده است، چنانچه مشخصات مورد نیاز اعم از ابعاد و ... را عنوان نمایید بهتر می تونم کمکتون کنم

سلام البته من در این مدت خودم دو دستگاه سی ان سی به اندازه های 140*240و68*68درست کرده ام خیلی خوب جواب داده که انشااله در آینده نزدیک تصاویرشو برای دوستان میزارم.

لینک ارسال

• 5 ماه بعد...

سلام دوستان

عالیجنابان و بزرگواران

دستگاه cnc را برای کار معرق سنگ لازم دارم، آشنایی با این دستگاه ندارم و کار معرق را دستی انجام می دهم، اگر سختی سنگ را معمولی فرض کنیم و میز کار را حدود 80 در 80 پیشنهاد شما خرید چه دستگاهی است. خارجی یا داخلی؟ چه مدلهای؟ از چه کشورهایی؟

حدود قیمت رو هم اگر می دانید به من بگویید.

راستی با عرض معذرت خیلی دلم می خواد با اقای پورشا یک نخ سیگار بکشم، ببخشید مهندس

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

بنده در خدمتم.

نمی دونم کجا تشریف دارید ولی بعد از عید تهرانم.

در مورد سوالاتتون هم این روزها واقعاً فرصت ندارم ولی می تونید تلفنی با من صحبت کنید.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

ابتدا قوانین سایت را مطالعه کنید.